Laboratoria Przyszłości

Data: 28.03.2024 r., godz. 18.05    343
Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.

Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. 
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 
Gogle VR jakie zostały zakupione to przełomowa i wielokrotnie nagradzana technologia wirtualnej rzeczywistości zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku.  
Badania dowodzą: 
 75% większą przyswajalność wiedzy podczas nauki przez doświadczenie. 
Nauka przez doświadczenie jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów uczenia się, zwiększającym retencję wiedzy nawet o 75%. 
90% informacji przekazywanych do mózgu to informacje wizualne. 
Dowody wskazują, że mózg skuteczniej oddziałuje na bodźce wizualne, przy czym aż 90% przekazywanych informacji stanowią obrazy. 
20% wzrost wyników egzaminów dzięki wykorzystaniu VR w klasie 
Wprowadzenie VR do lekcji może poprawić oceny uczniów i przynieść nawet 20% wzrost wyników egzaminów.