Narodowe Święto Niepodległości

(Zam: 27.11.2020 r., godz. 20.48)
akcja "Szkoła do hymnu" i apel online
Narodowe Święto Niepodległości to radosne i ważne święto w kalendarzu uroczystości szkolnych. Dlatego, nawet w trudnym okresie nauczania zdalnego, uczciliśmy je, jak zawsze z dużym zaangażowaniem, chociaż tym razem wirtualnie.
Dzieci z oddziału przedszkolnego, które kontynuują edukację stacjonarnie, wsparły swoich kolegów i koleżanki w akcji MEN „Szkoła do Hymnu”. Pod kierunkiem pani Joanny Wójcik, nauczycielki muzyki z pomocą Pani Dyrektor i pani Bożeny Pszczółkowskiej, wychowawczyni oddziału przedszkolnego, o godzinie 11.11 udało się, przedszkolakom stacjonarnie, zaś pozostałym uczniom wirtualnie z wykorzystaniem aplikacji Teams, odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.
Zaś członkowie koła teatralnego z klas VI A i B przygotowali apel online. Dzięki zaangażowaniu rodziców i rodzeństwa młodych aktorów, którzy wystąpili w roli operatorów kamer w telefonach komórkowych, nagrano osiem filmików: recytacji, komentarzy historycznych oraz fragmentu odezwy Józefa Piłsudskiego. Po dodaniu przez opiekunkę koła teatralnego, panią Iwonę Waliszewską muzyki oraz okolicznościowych slajdów w programie Movie Maker powstał film „Święto Niepodległości – apel online”. Nauczyciele i uczniowie mieli możliwość obejrzenia, a nawet polubienia i skomentowania filmu, który został umieszczony na platformie OFFice 365 w aplikacji Stream.
Serdecznie dziękujemy Julce Parnickiej, Zuzi Teodorczyk, Paulince Szczapa, Zuzi Ciszewskiej, Tosi Rosa, Nikoli Brwinowskiej, Cyprianowi Banasiakowi oraz Oskarowi Kryśkiewiczowi, że w trudnych czasach pandemii i zamkniętych szkół, zechcieli zaangażować się w powstanie apelu online.
A Uczniów i Rodziców, którzy jeszcze nie widzieli apelu online, zapraszamy do obejrzenia.

Statystyka strony

Strona oglądana: 62 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Waliszewska, data: 27.11.2020 r., godz. 20.48
Wprowadził:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 27.11.2020 r., godz. 20.48
Ostatnia aktualizacja:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 23.12.2020 r., godz. 20.32
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
23.12.2020 r., godz. 20.32Iwona Waliszewska-BulikEdycja strony
27.11.2020 r., godz. 20.48Iwona Waliszewska-BulikDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa we Wszeborach
Zawartość merytoryczna: Szkoła Podstawowa we Wszeborach, e-mail: spwszebory@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2010 r.