Święto Szkoły

(Zam: 20.05.2020 r., godz. 15.30)
wspomnienie o Adeli Goszczyńskiej
14 maja 2008 rok to jedna z najważniejszych dat w historii naszej szkoły. Tego dnia, przed dwunastu laty przyjęliśmy imię niezwykłej kobiety, założycielki szkoły we Wszeborach – Adeli Goszczyńskiej. I odtąd zawsze w maju obchodzimy Święto Szkoły, w czasie którego przybliżamy uczniom postać Patronki, wierząc, że wartości, którym była wierna są uniwersalne i godne naśladowania. Tak też miało być w tym roku. I jest! Mimo zamknięcia szkoły, nie zapomnieliśmy o Święcie Patronki.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Wspomnienie o Adeli Goszczyńskiej”. Wyróżniono trzy prace, będące ilustracjami do wiersza „Wspomnienie Adeli Goszczyńskiej” Emilii Banasiak, absolwentki naszej szkoły. W kategorii klas I –III pracę Leny Parnickiej z klasy I, w kategorii klas IV-V pracę Pauliny Szczapy z klasy VA, a w kategorii klas VI-VII pracę Natalii Szlom, uczennicy klasy VIII. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone prace można obejrzeć w Galerii Foto

Postać Adeli Goszczyńskiej towarzyszyła też uczniom klas IV, VA i VB na języku polskim, w czasie redagowania prac „Za co podziwiam Patronkę naszej szkoły”.
A oto najlepsze prace:

Podziwiam Adelę Goszczyńską za to, że porzuciła wymarzone studia na Uniwersytecie Warszawskim i podjęła pracę w szkole w Głuchach. Dążyła, mimo wielu trudności do wybudowania szkoły we Wszeborach. Była bardzo wytrwała, uparta i zawsze osiągała zamierzony cel. Podziwiam ją, bo była ciepła i miła dla dzieci. Bardzo wyrozumiała, gotowa nieść pomoc każdemu w trudnej sytuacji. Możemy chwalić się naszą Patronką, ponieważ uczyła dzieci patriotyzmu, mówiła o prawdziwej historii. Chciała, by każde dziecko było wykształcone, co w tamtych czasach było bardzo trudne. Podziwiam ją, gdyż całe swoje życie poświęciła szkole i pracy z dziećmi.
Bartek Szczotka VA

Patronkę naszej szkoły Adelę Goszczyńską podziwiam za to, że umiała zrealizować swoje marzenie - wybudowała szkołę. Z całego serca dbała o nią i troszczyła się jak tylko mogła, nawet w trudnych czasach. Mimo niełatwych warunków i braku pieniędzy, Ona się nie poddawała. Miała wielką pasję - nauczać dzieci. Podziwiam Ją za to, że dążyła do celu. To dzięki Niej powstała szkoła we Wszeborach, w której dzisiaj ja mogę się uczyć. Adelo Goszczyńska - dziękuję!
Marta Pęgier IV

Podziwiam Adelę Goszczyńską za to, że umiała zmienić swoje plany na życie i dla realizacji marzeń porzuciła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Poświęciła się swojej pasji – kształceniu dzieci, dla których stworzyła szkołę. Nie wiem jak kobieta dała sobie z tym radę w tak trudnym czasie, więc tym bardziej ją podziwiam.
Wiem też, że Adela Goszczyńska często namawiała rodziców, aby posyłali dzieci do szkoły.Pani Adela mówiła wszystkim o tym, że nauka jest bardzo ważna, daje możliwości rozwoju i jest szansą zmiany życia na lepsze. Dzisiaj to ja jestem uczennicą szkoły we Wszeborach i jestem z tego dumna.
Kinga Pęgier

Za co jestem wdzięczna Patronce naszej szkoły? To pytanie skłoniło mnie do zgłębienia informacji o pani Adeli Goszczyńskiej i do rozważań o tej niezwykłej osobie.
Zaimponowało mi, że była prawdziwą damą, elegancką i dystyngowaną.
Moje wielkie uznanie wzbudza gotowość pani Adeli do poświęceń. Porzuciła swoje marzenia o studiach i kontynuowała pracę ojca, prowadząc wiejską szkołę. Dzięki niej dzieci miały szansę na wykształcenie.
Jestem jej wdzięczna, za to, że nie poddawała się pomimo wielu trudności. Dzięki niej mamy szkołę, w której wykształciło się wiele pokoleń.
Pozytywne myślenie pani Adeli pomaga uwierzyć w siebie i własne możliwości, co przekłada się w sukcesy w życiu codziennym.
Cieszę się, że Patronką naszej szkoły jest osoba, którą można nazwać lokalną patriotką i która całe swoje życie poświęciła edukacji dzieci.
Paulina Szczapa

Święto Patronki uczciły także trzy dziewczynki z koła wokalnego: Nikola Brwinowska oraz Dominika Stańczak z klasy VII w duecie z siostrą Pauliną z klasy III, nagrywając filmik z wykonaniem Hymnu szkoły.

Na zdjęciu ilustrującym wpis praca konkursowa autorstwa Pauliny Szczapy.

Statystyka strony

Strona oglądana: 120 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Waliszewska, data: 20.05.2020 r., godz. 15.30
Wprowadził:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 20.05.2020 r., godz. 15.30
Ostatnia aktualizacja:Tomasz Rurarz, data: 21.05.2020 r., godz. 10.13
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
21.05.2020 r., godz. 10.13Tomasz RurarzEdycja strony
21.05.2020 r., godz. 10.13Tomasz RurarzEdycja strony
21.05.2020 r., godz. 10.12Tomasz RurarzEdycja strony
20.05.2020 r., godz. 15.40Iwona Waliszewska-BulikEdycja strony
20.05.2020 r., godz. 15.30Iwona Waliszewska-BulikDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa we Wszeborach
Zawartość merytoryczna: Szkoła Podstawowa we Wszeborach, e-mail: spwszebory@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2010 r.