"Złapcie w żagle pomyślne wiatry..."

(Zam: 01.07.2019 r., godz. 12.26)
Uroczyste zakończenie roku i pożegnanie uczniów klasy VIII
Rok szkolny 2018/2019 został uroczyście zakończony 19 czerwca. Ten dzień był szczególnych dla tych uczniów, którzy po wakacjach wkroczą w nowe etapy edukacyjnego życia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczną naukę w klasie pierwszej, trzecioklasiści staną się czwartoklasistami, a ósmoklasiści wkroczą w świat nauki w wybranych szkołach średnich.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły uczniowie klasy ósmej reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym uroczyście przekazali Sztandar uczniom z klasy siódmej i wraz z całą klasą złożyli Ślubowanie Absolwentów, a z rąk pani Małgorzaty Szczepanik, dyrektor szkoły i pani Iwony Waliszewskiej, wychowawczyni odebrali, świadectwa oraz pamiątki ukończenia szkoły podstawowej. Nagrodę Najlepszego Absolwenta wręczyła Natalii Kryśkiewicz pani Agnieszka Londzin, sekretarz gminy Dąbrówka. Pani Sekretarz nagrodziła także stypendiami uczniów, którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz wręczyła Listy Pochwalne ich Rodzicom. Pani Dyrektor i wychowawcy klas nagrodzili pozostałych uczniów, których zachowanie, wyniki w nauce oraz stuprocentowa obecność na zajęciach były wyróżniające.
Następnie na scenę wkroczyły Przedszkolaki, które śpiewająco i bez łez, pożegnały się z przedszkolem i odebrały z rąk wychowawczyni pani Bożeny Pszczółkowskiej pamiątki ukończenia oddziału przedszkolnego. Równie śpiewająco i tanecznie pierwszy etap edukacji zakończyli trzecioklasiści, którym pamiątki wręczyła pani Renata Szczapa, wychowawczyni.
Kulminacyjnym punktem uroczystości był ostatni występ na szkolnej scenie uczniów klasy ósmej. W muzycznych i dynamicznych scenach przypomnieli swoją szkolną drogę od oddziału przedszkolnego po egzamin ósmoklasistów. Każda ze scenek była także wspomnieniem dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów oraz odtworzeniem najzabawniejszych momentów z zajęć. Od humoru do wzruszenia, jak w życiu przeszli tegoroczni Absolwenci, wyświetlając pamiątkowy filmik na tle piosenki – podziękowań w wykonaniu Gabrysi Rzępołuch i Julii Kamińskiej.
Zgodnie z tradycją w imieniu braci uczniowskiej pożegnali starszych kolegów i koleżanki uczniowie klasy siódmej. Krótka scenka w ich wykonaniu miała na celu sprawdzenie jak dobrze znają ósmoklasistów. Absolwenci i ich wychowawczyni bezbłędnie rozpoznali swoich sobowtórów. Pożegnalną piosenkę zaśpiewali też członkowie koła wokalnego.
Na zakończenie podziękowania w imieniu Rodziców złożyła też pani Marta Rzępołuch, przewodnicząca rady oddziałowej w klasie ósmej. A ósmoklasiści obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły słodkimi dyplomami „Człowieka z powołaniem” ze spersonalizowanymi napisami, które na pewno na długo zostaną w pamięci.
Po uroczystości wszyscy uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym udali się do swoich klas, by odebrać świadectwa i powiedzieć „do widzenia” Wychowawcom oraz rówieśnikom.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Foto

Statystyka strony

Strona oglądana: 185 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Waliszewska, data: 01.07.2019 r., godz. 12.26
Wprowadził:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 01.07.2019 r., godz. 12.26
Ostatnia aktualizacja:Tomasz Rurarz, data: 11.07.2019 r., godz. 11.49
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
11.07.2019 r., godz. 11.49Tomasz RurarzEdycja strony
01.07.2019 r., godz. 12.27Iwona Waliszewska-BulikEdycja strony
01.07.2019 r., godz. 12.26Iwona Waliszewska-BulikDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa we Wszeborach
Zawartość merytoryczna: Szkoła Podstawowa we Wszeborach, e-mail: spwszebory@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2010 r.