Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

(Zam: 10.05.2019 r., godz. 13.42)
szkolny finał kampanii społecznej
W dniu 6 maja uczniowie naszej szkoły z klas III – VIII mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w panelach edukacyjnych w ramach kampanii społecznej Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny, zainicjowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Otwarcia spotkania dokonała pani Małgorzata Szczepanik, dyrektor naszej szkoły, witając przedstawicieli instytucji, które zorganizowały i wpierały kampanię, panią Dorotę Wróbel, zastępczynię Wójta Gminy Dąbrówka, pana Tomasza Tomaszewskiego, zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, pana Roberta Zawadkę, zastępcę kierownika Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Warszawie, panią Beatę Trzcińską i pana Mateusza Rokickiego, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego aspiranta sztabowego Policji w Wołominie pana Marcina Zdunka, oficera prasowego pana Tomasza Sitek, podinspektor Wiolettę Zychnowskę z Wydziału Prewencji KPP Wołomin, aspirant sztabową panią Sylwie Borzymek z Komisariatu Policji w Radzyminie oraz panie Edytę Mędrzycką i Wiolettę Paciorek z Rady Rodziców.
Po powitaniu Gości oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciu uczniowie otrzymali zestawy elementów odblaskowych, by zawsze byli widoczni i bezpieczni na drodze. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wzięli udział w trzech panelach edukacyjnych.
W czasie pierwszego ze spotkań uczniowie utrwalali zasady udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem ratownika medycznego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie. Oprócz ćwiczeń na znanym uczniom fantomie osoby dorosłej, mogli także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu oraz małemu dziecku na specjalnych fantomach Baby i 3-letnie Dziecko. Nowością była też możliwość podłączenia Automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED i trenowanie udzielania pierwszej pomocy według nagranych wskazówek.
W trakcie spotkania z panią Wiolettą Zychnowską, podinspektor z Wydziału Prewencji KPP Wołomin uczniowie obejrzeli serie krótkich filmów edukacyjnych Tak, chcę być bezpieczny, omawiających zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz sposoby zachowań asertywnych, pozwalających uniknąć tych zagrożeń. Po projekcji odbył się krótki wykład i dyskusja na temat filmów, ale też odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
W czasie ostatniego spotkania czekały na uczniów kaski, rowery oraz ustawiony na hali tor rowerowy, pozwalający zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, ale dopiero po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na temat przepisów ruchu drogowego.
Cykl paneli kończył się niespodzianką entuzjastycznie przyjętą przez uczniów – symulatorem jazdy motocyklem.
Po tak wspaniałym cyklu spotkań jesteśmy pewni, że uczniowie z Wszebor będą świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Foto

Statystyka strony

Strona oglądana: 85 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Waliszewska, data: 10.05.2019 r., godz. 13.42
Wprowadził:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 10.05.2019 r., godz. 13.42
Ostatnia aktualizacja:Tomasz Rurarz, data: 22.05.2019 r., godz. 08.20
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
22.05.2019 r., godz. 08.20Tomasz RurarzEdycja strony
10.05.2019 r., godz. 13.42Iwona Waliszewska-BulikDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa we Wszeborach
Zawartość merytoryczna: Szkoła Podstawowa we Wszeborach, e-mail: spwszebory@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2010 r.