W ramach zadania przeprowadzono cykl kompleksowych szkoleń dla uczniów, podzielony na trzy bloki: teoretyczny, praktyczny oraz symulacyjny. Uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu profilaktyki chorób cywilizacyjnych („Jak dobrze żyć?”) oraz higieny życia. Kluczowym elementem było szkolenie z ratownictwa, obejmujące m.in. obsługę defibrylatora AED na nowoczesnych fantomach z informacją zwrotną, tamowanie krwotoków, postępowanie w zadławieniach oraz reagowanie w wypadkach masowych.
Realizacja zadania wpłynęła na postawy i kompetencje uczestników. Projekt z powodzeniem połączył przekazanie konkretnej wiedzy medycznej z kształtowaniem empatycznych i odpowiedzialnych postaw obywatelskich wśród młodzieży. Był również swoistym uzupełnieniem zajęć edukacji dla bezpieczeństwa realizowanych w szkole.
Bezpośrednim efektem działań są wymierne korzyści i materiały, które trafiły do rąk uczestników.
Szkolenia realizowane są w związku z finansowaniem przez Starostwo Powiatowe w Wołominie na podstawie Uchwały z dn. 17 lutego 2026 r.
Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjno-szkoleniowego
Data: 28.04.2026 r., godz. 22.00
286
W dniu 23 kwietnia 2026 r. przedstawiciele Fundacji na Rzecz Dobrych Praktyk w Ochronie Zdrowia zrealizowali szkolenie dla uczniów klas VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach z zakresu udzielania pierwszej pomocy i profilaktyki chorób cywilizacyjnych.
W dniu 23 kwietnia 2026 r. przedstawiciele Fundacji na Rzecz Dobrych Praktyk w Ochronie Zdrowia zrealizowali szkolenie dla uczniów klas VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach z zakresu udzielania pierwszej pomocy i profilaktyki chorób cywilizacyjnych.